🔥Оновлення та звіти

Тут ми публікуємо наші оновлення. Є сенс прочитати 2-3 останні, але для історії зберагіємо все. Підписуйся на наш телеграм канал щоб бути на зв'язку https://t.me/stopcoviduaupdates

Тиждень 27

Привіт! Головна новина тижня – в нас є аудиторія 5000+ людей, треба систематизувати потоки цінності для них.

Екосистема

Всі 3 місяці з моменту існування ми виробляємо проводимо регулярний реінжиніринг системи для тесту гіпотез і адаптації до мінливих умов. Деякі процеси стабілізуються, але після спілкування з нашим адвайзором Нейтаном стало зрозуміло що це нескінченний процес 😂. Для наступного етапу розвитку нам необхідно кілька речей:

 1. Наситити екосистему грошима ~ $1M

 2. Підвищити презентабельність бренду і екосистеми

 3. Виміряти поточну цінність

 4. Додати більше підприємців / людей працюючих зі складністю

Так виглядає наша екосистема зараз:

Кожен рівень насичує наступний: про нас дізнаються із медіа і додаються в спільноту, люди зі спільноти реєструються у грі. Цілі гри призводять людей в меташколу, в школі формуються команди які розвиває реінкубатор. Фонд фінансує проекти інкубатора.

Якщо вам цікаво дізнаватися більше інформації про розвиток екосистем – підпишіться на наш канал https://t.me/impactua

Спільнота

Креативні українці – скільки їх? По різним оцінкам це 5-15% відсотків населення. Вони цінують індивідуальність, мерітократію (владу достойних/спеціалістів) та різноманітність. Нам не потрібен 1 канал для всіх, тому що ми виже у багатьох каналах і субспільнотах по інтересах. Це поверхневий аналіз спільнот навколо IT, бізнесу, соціуму та життя.

Нещодавно пройшла друга рендом кава де ми знайомилися один з одним. Ми працюємо над створенням спільної програми подій. Вона також може включати спільні рітріти – духовні та тілесні відпочинки.

Гра

Люди додаються в гру через персональне інтерв'ю де ми розповідаємо про екосистему та заповнюємо анкету. Наразі ми провели інтерв'ю для ~30 з майже 200 реєстрацій. Нам потрібна допомога, якщо бажаєте долучутися до цього – будь ласка напишіть Максу (maxsemenchuk).

Однією з цілей гри є підвищення щастя та задоволення гравців. За цей спрінт ми підвищили середню оцінку з 7.1 до 7.3 з 10. Головним чином завдяки освідомленню цілі та підтримці, але також ми можемо надати вам ментора, коуча чи психолога для прискорення. Це працює дуже круто – знаємо на своєму досвіді.

Школа

В нас запустився новий клас по колонізації Марсу. Оскільки в наших планах є створення колонії на Марсі меньш ніж за 500 років треба створювати внутрішню експертизу з цього. Поки збираємо літературу, ще є можливість провести вебінар з українцем з NASA. Доєднатися можна тут https://t.me/marscolonization

Щодо наших космічних планів, ось наші напрацювання до цього моменту:

Ще ми почали структурувати питання зі школи, ось наприклад записи з комунікацій (обережно – далі російська):

#креатив Как нужно описывать проекты чтобы заинтересовать креативщиков? / Как креативно заявить о конкурсе?

#кейс-стади Создание школы по онлайн медитациям / Насколько люди оценивают свое эмоциональное здоровье? Что нужно чтобы добрать? Работают ли как-то с этим?

#обучение Как работает меташкола и в чем ценность? / Идея школы / Как работает меташкола? / Как развиваться в сфере коммуникаций?

#внутренние коммуникации Как развивать доверие за короткий промежуток времени на удаленке? / Что нужно сделать чтобы сотрудники остались с нами и поменяли свои роли? / С чего начать и первые шаги в фасилитации и медиации? / Как мы можем популяризировать онлайн нетворкинги?

Ре:нкубатор

Для нашого інкубатора ми заклали декілька ідей:

 • Нам потрібно більше зебр, ніж єдинорогів (детальніше)

 • Робота через тягу: історія, емоції, бренд та спільнота перед продуктом

 • Справжня колоборативна робота з колегами, інвесторами та радниками

 • Головна цінність інкубатора – нетворкінг

Ми працюємо з командами: технологічний стартап, культурний проект, міністерство чи онлайн-медітації нам майже все подобається. Якщо вашій команді потрібна підтримка – ми тут (пишіть: maxsemenchuk).

Фонд

В нас з'явилась перша версія бюджету і там перші зароблені $50 (не смійтесь 🤪). Ще ми створили 2 оплачуваних контракта на роботу в екосистемі. 1 по моделі почасової оплати, інший – безумовний дохід. Побачимо що як спрацює, будемо тримати у курсі.

Гарного тобі тижня! Обіймаємо

Тиждень 25

Привіт!

Як справи? Як там рухається з твоєю метою? Це не довільне питання; щоб допомагати один одному, нам варто знати над чим ми працюємо, не завжди це так очевидно. Може справи йдуть на 10 з 10, і ти хочешь допомогти комусь, чи може це 2 і треба звернутись до твоєї групи підтримки 🙈. Не чекай, напиши кому довіряєш з чим потрібна допомога та можешь здивуватись наскільки люди люблять допомагати.

Але досить теревенів, го до оновлень.

Спільнота

Ми потрохи додаємо партнерів до нашої екосистеми. На дзвінках можуть зійтись люди з різних спільнот. Щоб трохи відповісти на питання хто ми, треба розповісти про наші спільноти-партнери:

 • Global Shapers Kyiv Hub – це молодіжна організація створена Світовим Економічним Форумом (WEF). Задача – розвиток та підтримка молодих лідерів;

 • Teal UA – спільнота навколо інтегральної теорії, самоорганізації та майбутнього організацій. Популярізуюіт ці ідеї та вивчають український досвід;

 • #dgov foundation – рух для розвитку та впровадження розподіленного управління. Обєднують юристів, підприємців, філософів, експертів з теорії ігр тощо для вдосконалення управління у плоских структурах, такі як блокчейн мережі;

 • BUIDL ua – спільнота українських блокчейн інженерів;

 • Reincubator – організація, що займається підтримкою громадських рухів і спільнот на всіх етапах розвитку;

 • Action Community – креативна спільнота для реалізації ідей TED;

 • #StopCovid – волонтерський рух по зупинці епідемії коронавірусу в Україні;

 • Leaders Fund (Фонд лідерів) – пропонує українцям у всьому світі унікальну можливість долучитися до натхненних молодих лідерів, які працюють над перетворенням України. Спонсоруйте лідера всього за 100 доларів на місяць, поділіться своїм професійним досвідом як наставник та отримайте місце в перших рядах найбільш перспективних соціальних проектів України;

 • Edgyneering – технологічні підприємці, критичні мислителі та інноватори;

 • Fintech Innovation Network. Задача – збільшити інноваційність у просторі fintech;

 • Метаспільнота – спільнота ком'юніті менеджерів та лідерів спільнот у сферах освіти, бізнесу, соціуму та лайфстайлу;

 • Rotary Club Kyiv International. Головний девіз «Ротарі Інтернешнл»: «Служіння понад себе» (англ. Service above self), другим девізом виступає вислів «Більше усіх отримують ті, хто краще усіх працюють»;

 • Rotaract Club Kyiv International – молодіжна організація при Rotary.

Фокус співпраці – обмін досвідом та створення спільних проектів. Якщо ви хочете доєднатися з вашою організацією чи спільнотою – напишіть нам на max.semenchuk@gmail.com

Гра

Наразі у грі зареєстровано 179 гравців, +23 за останні 2 тижні. Лістинг людей можна подивитись тут https://impactua.org/community Певним етапом для розвитку екосистеми стане досягнення 5000 членів. Загальне охоплення на порядок більше, працюємо над інформуванням та онбордінгом для новеньких.

Існуюча версія гри базується на airtable+mailchimp. В перспективі ми бачимо створення власної автоматизованої платформи для роботи з більшою кількістю людей, персональними рекомендаціями та кращим трекінгом.

Ще трохи додали про механіки гри у нашій вікі.

Школа

Школа наразі є найбільш сформованим продуктом – у форматі мастейрманд пройшло 300+ відвідувань з березня. Ми почали відслідковувати оцінки щодо задоволеності зустрічами (приклад), частіше за все учасники задоволені на 8+. Але коли люди приходять без власної цілі їм буває важко знайти відповіді та ідеї без запиту і вони менше задоволені.

Для розвитку концепції нової освіти формуємо експертну групу, він же клас по edtech. До неї увійшли експерти з Іншої Освіти, Impact Hub Odessa, Лабораторії Освітніх Змін тощо. Будемо обговорювати хто над чим працює, ділитись ідеями та цікавими матеріалами. Доєднатись можна тут https://t.me/edtechua

Інкубатор

Ми трохи систематизуємо роботу з групами, пробуємо визначити рівень їх розвитку та які інструменти вони використовують. Потроху почали формувати групові цілі (інструмент Future Backwards) та віднзачати хто чим займається. Трохи більше інфи тут: https://airtable.com/shr4XY0JwCdfnf8nj

Також ми плануємо сформувати фонд на 1 млн. доларів. Такий обсяг створить більше можливостей, тільки на процентах можна буде фондувати команду з 4-5 людей для роботи повний день. Придивляємося до фондів, але більше ставки робимо на заробіток через надання послуг та краудфандінг. Якщо фонд буде працювати диверсифіковано з гарним менеджментом він щонайменше буде зберігати вартість грошей. А з часом, його розмір буде зростати і надавати більший бюджет для розвитку та проектів.

Насамкінець провели

 • Воркшоп по баченню команди (без запису)

 • Воркшоп по розвитку спільноти по Community Canvas. Ось запис, але трохи є фейл зі звуком, може переробимо згодом.

Це все, цьом, не забувай використовута ресурси екосистеми ❤️.

Тиждень 23

Привіт, ласкаво просимо до літа! Ось трохи про останні події.

Спільнота

За останні 2 тижні до нас додалося 19 нових людей. Здебільшого друзі, та колеги з дружніх спільнот: Teal UA, Метаспільноти, та Action Community, яка створилась з TedxLviv. Наразі ми додаємо нових людей через персональні інтервью зі мною, Анею Шевченко та Юлею Легкою. Ми допомагаємо заповнити профайл та знайти собі місце в цій екосистемі.

Якщо вам тут подобається – будь ласка додавайте людей (рег форма). Можете їм самі розповісти що тут коїться, чи залишити на нас – як вам більше подобається. Людина що онбордить (вводить у курс справ) зветься "бадді" (друг англійскою). В подальшому до цієї людини, яка в каждого своя, можно звернутися якщо будуть якісь запитання, вона перша хто може допомогти розібратися. То ж якщо ти бажаєшь посилити с кимось стосунки – стати її чи його бадді може допомогти.

Нещодавно в нас пройшли одразу 2 Random Coffee. Це такий новий формат в якому ми знайомимо людей між собою, як спіддейтінг. Кожен отримує партнера на 20 хвилин, а потім він змінюється. Завдяки розумно налаштованих алгоритмам вам підбирається партнер, що найбільш доповнить ваші думки з важливих приводів. Спробуйте, новий буде в кінці місяця.

Гра

Нарешті з'явилось більше подробиць щодо гри. По-перше, ціль гри – бути щасливим. Якщо ми вважаємо що щастя можна досягнути як стан, внаслідок задоволення певної потреби, то на кожному рівні гри будуть різні цілі чи боси. Для когось це робоча мета, для когось новий холодильник, і тільки найбільш просвітлені не бажають нічого. Чи це депресія... Важко сказати треба перевіряти з певною частотою ціль та наскільки ви задоволені власним прогресом з нею. Тут можна подивитися чого хочуть наші друзі https://airtable.com/shrVZeZqTEh81pJ7q

Також на цьому шляху нам можуть допомогти різні люди: психологі, коучі ментори та інші. Таких людей в нас багато, хто бажає стати провідником для людей з амбітними мріями та важливими проектами. Трохи лікбезу щодо термінів

 • психолог допомагає звільнитись від обмежучих переконаннь наприклад, дозволити собі нові моделі поведінки чи усідомити які цінності керують вашим життям. Це часто сертифіковані спеціалісти з чітким кодексом якості консультування

 • коуч – такий собі тренер з спортзалу для читкішої програми та більшої мотивації. Вони працюють через запитання, і кліент сам доходить власних висновків і обирає без примусу. Це може спрацювати коли не знаєшь з чого почати чи втратив мотивацію в тому що радовало раніше.

 • ментор це дуже експертна персона в певній діяльності, яка може пропонувати чіткі стратегії досягнення успіху. До цих слів прислухаються частіше тому що ця людина вже проходила цей путь і може підказати де не впасти.

Ми потрохи думаємо про створення соціального бізнесу з цієї ідеї, дати людям більше зростання, а експертів загрузити оплачуваною роботою. Зараз дивимось якусь презентацію зробити, якщо маєте бажання допомогти – долучайтесь.

Школа

Школа це додатковий інструмент досягнення цілей гри. В нас наразі є 5 класів: комунікації, лідерство, продукт, стратегія та партнерство. Ці категорії настількі широкі, що на комунікаціях, наприклад, можна разв'язати і персональний конфлікт і запуск національної медіа кампанії. Це навмисно, тому що тоді спектр питань та досвід учасників дуже різноманітний і дає дуже цікаві і різносторонні інсайти.

Певно з ростом аудиторії будуть додаватися нові класи. Ми стараємося зробити команди 5+/-2 людини, для комфортного обговорення. Коли в нас з'явиться клас по блокчейн продуктах, наприклад, це стане більш сфокусованню підгрупою класу "продукти: управління та монетизація". Так ми будемо розбудовувати усі цікаві компетенції. Участь у цих класах буде давати певні бали досвіду (XP, experience), то ж можна мати 10 XP в лідерстві і 5 у комунікаціях. Це відражатиме обізнаність у знаннях групи.

Насамкінець ми тестуємо новий інструмент де ви можете запропонувати нові групи чи покращення у школи: https://impact-ua.canny.io/metaschool Також там можна проголосувати за інші пропозиції і ми будемо в першу чергу робити пропозиції з високим рейтингом. Там вже є ідеї груп з колонізації Марсу та трансгуманізму.

Інкубатор

Наш фокус інкубації наразі – інкубація команд. В нас їх зараз 14, декілька тількі в етапі сбору, а деякі вже на масштабуванні. Наше завдання допомогти підібрати команду, інструменти та стратегії до ідеї і лідера. Для цього в нас є багато людей с HR та психологічною експертизою. Для розвитку школи ми можемо створювати доповнюючі активності як такі:

 • Воркшопи: цього тижня ми провели воркшоп по планування продукту: https://youtu.be/9d77lkOmlpE

 • Вебінари з експертом: 18 червня в 11:00 буде вебінар з ПРООН щодо роботи зі слабими сигналами та іншими методами роботи з трендами і іноваціями.

Ще багато інших ідей в форматах тут, якщо бажаєте розвивати свою команду – дайте якось знати.

Ми на шляху створення ендаумент фонду, який буде наповнюватись спільнотою. Ми пропонуємо зробити внесок якщо через школу був знайден якийсь дохід. Ці гроші будут працювати в стабільних актвивах для збереження вартості, а зароблені проценти будуть йти на фінансування проектів екосистеми.

Настане день коли я втомлюся писати ці репорти, але не сьогодні! на зв'язку, М

Тиждень 21

Привіт любі, як справи. Астрологі оголосили кінець довгостроковим стратегіям, то ж продовжуємо жити 2-тижневими спрінтами. Проте в нас вперше не змінюється структуру репорту, перемога!

Спільнота "Креативні українці"

Міркування осттанніх тижнів наводять на думку, що більшість проектів що ми робимо є плинні. Так робиш щось, вкладаєшься, а воно одноразове – як той збір грошей, раз і за 1-2 тижні все витрачено й потрібно ще. Недарма так багато говорять в останній час про сталий розвиток, вкладаючись в нього інвестиціі працюють довгий час та мають кумулятивний ефект. Так і наш проект #stopcovid ua матиме якийсь кінець, десь енергія вже впала з послабеннями карантину. Але вважати що все зроблено трохи зарано, майбутні спалахи (цього чи інших вірусів) та економічна криза не даватимуть спокою.

Якби ми були більш згуртовані перед кризою то могли би набагато ефективніше протидіяти загрозам. Тому ми будуємо ці мости. І дивлячись на те які люди до нас доєднались (люблю їх безмежно) кортіло винайти те незмінне та довгострокове що єднало нас тут. Цим є наша креативність! І то не тільки про смішні меми чи відео ролики – це і підпріємництво і айтішиники, всі вони створюють щось силою розуму та уяви. Це новий клас в постіндустріальному суспільстві що надає сталості економіці та громадянській свідомості. Тому ми розвиватимемо вас, наші креативні друзі, заради кращого майбутнього.

Ось невеличнкий ролик від людини що створила термін "креативний клас", може ми якось ще створимо якись ролік про це українською .

Метагра

Who so serious? Чи може ігра бути чимось серйозним? А якщо це гейміфікація, в це грають дорослі, а її ціль бути максимально щасливим?

Джейн МакГонігал, авторка книги Reality is Broken вважає що ігри зроблять нас краще (ось її TED ток). Ми згодні і ось невелика демка нашого продукту:

Меташкола

Чи чули ви про "Більдунг"? Це така европейська традиція саморозвитку, де світогляд та освіта пов'язані між собою. Це процес особистого і культурного становлення, що описується як гармонізація розуму та серця індивіда та об'єднання самосвідомості та ідентичності в широкому суспільстві. Завдяки цій традиції нордичні страни, як Швеція, досягли високого рівня розвитку. Ідеї більдунгу, P2P навчання та індивідуальних планів розвитку закладені в нашій школі.

Завдяки цьому навчання набуває декілька переваг:

 • воно скеровано під потреби учня – навчанная йде на актуальних прикладних задачах і тільки тому що потрібно

 • це безкоштовно, чи досить економічно – учні доповнюють знання один одного. Що важко для тебе, легко для мене і навпаки

 • це навчання тут і зараз, не треба чекати поки потрібна програма почнеться

 • в процессі пізнаються різні підходи і створюються нові корисні зв'язки.

Інвестиції в людський капітал на навчання мають найбільшу сталість, і допоможуть побороти безробіття. В нас є групи по розвитку в комунікаціяїх, лідерстві, створенню продуктів, стратегії, та розвитку екосистем. Ось невеличкій ролік про цю школу, якщо ви ще не доєдналися реєстрація тут.

Реінкубатор

Усі 4 наші продукти свторюють екосистемний вплив: спільнота грає в гру, гра допомагає навчатися, а навчання створює нові проекти. Про підтримку команд пректів є трохи в відео вище (де гра), а тут було б добре поговорити трохи про гроші.

Майже усі проекти потребують коштів. Десь до 80% можна отримати через партнерські відносини, але всеж не завжди це можливо чи оптимально. Так багато з наших проектів шукали невеликі вкладення (5-10-20 тис грн) для власних потреб, але існуюча система з донорами не завжди може надати їх оперативно, у короткому вікні можливості. Й робота з зовнішніми фондами потребує юридичної особи й заповнення великих форм і звітності, і малі проекти не доходять до цього і можуть померти. Тому є такі думки

 • створити власний фонд для мікрофінансування

 • працюватя з фондами як Leader Fund що фінансують людей напряму

 • працювати по моделі "ендаумент", в якій тіло фонду працює в комерційному русі, а прибуток використовується для благодійності. Така модель найбільш стала й використовується наприклад для Нобелівської премії.

В нас потроху заходять проекти з комерційним потенціалом у сфері медтех, як наприклад система тестування для біобезпеки на підпріємтсвах. Слідкуйте, та якщо бажаєте допомогти з цим ми будемо раді. В нас відкрита система виміру внесків: часу, грошей, зв'язків та іншого.

Дякую за увагу, та залишаємося на з'вязку ❤️

Тиждень 19

Привіт!

Карантинні міри послаблюються, а в деяких регіонах і зовсім відмінені (що трохи стрьомно, оскількі вірус не зупинений). Ми продовжуємо роботу і думаємо про сталість наших напрацювань. Ось кілька уроків що ми винесли за останні 2 місяці, та проектів що ми запустили для вирішення тих проблем.

Волонтерам важко увійти в процес нашої роботи та мати актуальну інформацію . Не тому що нема цієї інформації, а тому що потребує інвестиції часу на початку й іноді не виходить доєднуватись до потрібних дзвінків по часу. Довго думали про створення чітких маленьких задач для початку роботи нових волонтерів, для спрощення входу. Оскільки проекти часто інтелектуальні та різні не знайшли тоді таких задач, але теперь є ідеї.

Так ми створюємо гру (а може правильніше гейміфікацію) волонтерства. Так за участь в проектах, створення постів про волонтерство, допомогу у чати чи наприклад сдачу крові волонтери отримуватимуть бали. Також ми розробили частку (ще будуть нові) бейджики за виконання персональних задач від команди стопковід, як наприклад привести волонтера чи пройти навчання. Ці досягнення будуть закріплені за ID волонтера та допоможуть окрім мотивації додати командам проектів контексту про волонтера ща хочу доєднатись до них (які є інтереси, навичкі чи репутація). Там багато ще ідей як там ID може виглядяти та що там буде додатково, але про це згодом.

Школа

Ми зважди вважали що волонтерство повинне будуватись на справедливому обміні цінностямі, так в нас є спочатку була психологічна підтримка та спільнота. Разом з тим ми побачили що є якісь спільні інтереси розвитку, та й запити від самої організації, на володіння певними навичками (як критичне мислення чи створення продуктів). Тож ми почали міркувати про навчання.

Майже всі наші дзвінкі вже побудовані по моделі мастермайнд. Це така форма взаємного консультування де кожен каже свою ціль, оновлення та питання, відповідь на яке його просуне с досягенням цілі, на нього допомагає відповісти група. Так ми думаємо разом про інформаційні кампанії та допомогу медикам. Але цей формат також добре підійде до самонаправленого навчання. Так ми вже маємо группи за напрямками.

 • Розвиток екосистем

 • Розробка цифрових продуктів

 • Лідерство

 • Стратегія

 • Комуникації

 • Управління особистими фінансами

Є й інші формати окрім мастермайнду, як наприклад консультаційна сесія з експертом. Але саме важливе – це те що навчання направляється людьми в групі, це така інновація в навчанні що дозволить легко створювати групи за будь яким напрямом, лише би зібралось 3 учня. Якщо цікаво спробувати – додавайтесь тут.

Одне з наших завдань – це розбудова зв'язків в екосистемі волонтерів. Ми до цього створювали таблицю ініціатив що допомогають боротьбі з ковід, навіть мережеву мапу свторювали. Але одним з відкритів останніх тижнів стало группування за 17 цілями сталого розвитку ООН (SDG). Цілі існують давно, але нещодавно вийшов курс "Як діяти далі: Громаді про сталий розвиток" (рекомендуємо) що більш системно розглядає створення впливу з аналітикою по Україні. Тож ми ми розсорутвали – хто помагаю врачам, то ціль #3 Good Health & Well-being (коротше здоров'я). А хто продукти літним людям носиіть – то #2 Zero Hunger (відсутність голоду). Ще почали додавати які ресурси є в тих організацій (медіа, таланти, фонд, інформація). Загалом є багатий простір для уніфікації та інтеграції між організаціями (як бази волонтерів наприклад). Праця продовжується, якщо хочете доєднатись якось – напишіть Максу.

Також ми продовжуємо кампанію #безтебеніяк для розвитку волонтерства й проводимо онлайн бари для неформального спілкування та зв'язків (щосуботи о 20:00). Цю спільноту можно було б назвати Impact UA (#stopcovid ua ми розуміємо як проект з обмеженим часом), але це робоча назва, може змінитись ще.

В нас на треку багато проектів (десь 8-10), а ідей ще більше. Контролювати іх важкувато й часто вони потребують фінансування (часто невеликого). Тому ми замислились над створенням інкубатору проектів й якогось фонду що буде направлятися спільнотою. Є декілька перспективних проектів в MedTech та арт-проектах.

Ще ми здатні створювати рішення для проблем через воркшопи дизайн мислення для створення нових концептів. Ось є трохи аналітики від industry4ukraine. Це мабуть найменьш пропрацьована діяльнісь поки, але будемо тримати вас в курсі.

Тиждень 17

Ми перейшли на двотижневі звіти: работа стабілізується й хочется больше часу приділяти проектній роботі.

Медична система

Одна з маленьких перемог – разом із Bird in Flight допомогли зібрати Івано-Франковському штабу 208 тис. грн завдяки акції «Фотографи — лікарям». Фотографи надали фотографії для благодійного розпродажу. А кампанію #лікарігерої підтримало багато медіа разом з НовоеВремя, MMR, Buro, загалом більше 100 згадувань. Кошти пішли на засоби захисту для лікарів.

Сайт із матеріалами для медиків https://coronavirus.co.ua/ доповнюється новими перекладами від наших команд.

Команда з доставки медиків до роботи відпрацьовує близько 100 викликів на тиждень та здатна покрити більше запитів.

Більше 50 психологів пройшли курс по кризисній допомозі та готові надавати допомогу лікарям по гарячій лінії.

Економіка та бізнес

Йде розробка методології оцінкі впливу для імпакт фонду.

Також готується до запуску проект Pandemiia який обєднає мейкерів (людей із 3д принтерами та власнимими невеликими виробництвами) для задовільнення потреб лікарень у компонентах.

Організація

Продовжується кампанія #безтебеніяк, її цілі – змінити відношення для волонтерства з жертви до вигідного обміну. Наша амбітна ціль – зробити так щоб 50% українців мали позитивний досвід волонтерства.

Завдяки нашій комунікаційній та відео команді свторен цей надихаючий ролік:

Ми впроваджуємо методологію OKR (Завдання та Ключові Результати) на дошці трело. Ви можете доєднатися до координації існуючих завдань чи додати свої на дошку. Пріорітети йдуть зліва направо, зверху вниз. В картках вказані координатори (ідельно 3+ на завдання), посилання на опис проектів та розклад дзвінків.

Ми закликаємо усіх лідерів проектів що допомагають з кризою контактувати нас коли потрібні комунікації, команда, фінанси чи стратегія. Ми потрохи створюємо інкубатор для соціально корисних проектів де активісти можуть отримати підтримку чи звязок з актуальними проблемами та людьми що приймають рішення.

Ми опублікували перелік наших існуючих партнерів та тих з ким хочемо працювати. Шукаємо можливості для спільних проектів, хочем загалом зібрати 100 крутих організацій для спільної колаборації в екосистемі.

Зміни у розкладі дзвінків – теперь замість координаційних дзвінків у вівторок розмовляємо про волонтерів, а у чт по стратегії та партнерах. В комунікаціях тепер пн – розмова по камапанії #безтебеніяк, ср – #мистецтворятує, пт - #лікарігерої. Додавай собі наш календар щоб не пропустити.

Залишились питання? В нас є дзвінок для всіх, де ми звітуємо та відповідаємо на запитання. Щотижня 19:00, перед онлайн-баром тут https://zoom.us/j/91503909160. На онлайн бар всі також велкам, але беріть свої напої =)

Тиждень 15

Привіт!

Ми трохи змінили нашу структуру работу (знов!), тепер вона виглядає так:

Ми фокусуємося на чітких змінах у стейкхолдерах щоб досягти реального впливу на ситацію. Схема буде доповнюватись, ще є незахіщені весртви населення, безробітни та бізнес. Будемо раді почути що можна покращити, а покі звітуємо по оновленнях за останній тиждень.

Медикам

Youcontrol надав інформацію щодо забезепечення лікарень необхідними речами. У Івано-Франковській та Рівненьских областях найгірша ситуація – забезпечення на 2.5 дні. Ви можете допомогти локальним штабам в Франковську та Рівному.

Також є інформація про те що не завжди медики знають про використання засобів захисту, дезинфекції тощо. Одеський штаб готує відео навчання для лікарів. Те ж з апаратами ШВЛ – дуже мало спеціалістів й є велике різномаїтття апаратів. Ми вивчаємо та готуємось до перекладу інструкцій до потрібних моделей. Наразі:

 • Перевели важливі частини протокола лікарні Гарвардського університету

 • Перевели кілька протоколів від Тини Голобородько

 • Перевели першу інструкцію на додаток ШВЛ

 • Додалися коло 10 людей до групи матеріалів та перекладу, в тому числі прийшли з Одеського Штабу, який оцінює нашу силу та експертизу в цій роботі

🙏Алексу Баїру та всій команді перекладачів

Психологічній корпус вже надав консультації для 10 медиків та проводиться навчання кризовій допомозі для 50+ психологів волонтерів.

🙏Сая Жайсанбаєва та всій команді психологів

По транспорту – найбільш вживаним засобом є viber-групи у регіонах. Багато медперсоналу не є просунуті у технологіях, й частіше використовують телефон. В Київської групи багато роботи проходить вручну. Ми вавчаємо існуючі додатки щоб розробити рекомендації до більше ефективного застосування.

Координуємо роботу мейкерів для 3Д прінтінгу необхідних компонентів для лікарень. 🙏Михайло Недоляк

Волонтерам

Ми ініціювали новий напрям по допозі людям що втратили роботу.

Також працюємо зараз над 2-ма запитами на фандінг – для навчання психологів та медійний проект з Bird in flight.

Пройшов перший дзвінок з медичної допомоги.

Опублікували записи вебінарів:

Тиждень 14

Привет!

Прошла третья неделя нашей работы, общее ощущение что из хаоса рождается структура. Мы слышим все больше про проблемы с мед системой: нехватка средств защиты, увольнения, незнание протоколов. При этом медикам запрещают просить помощи и информировать о проблемах и условиях работы. Это сейчас наиболее важная проблема, если мы не поможем и позволим медикам заболеть, то другие меры не будут иметь большого значения.

При этом проблема очень широкая – идет социальный кризис (поляризация общества), политический и экономический. К счастью к нам присоединяются люди с идеями и планами решения этих проблем и мы горячо поддерживаем каждый шаг в направлении решения.

Спасибо всем кто принимает участие в движении и скажите если мы как-то можем вам помочь (руками, ресурсами, информацией и тд). Вы очень вдохновляете, пожалуйста продолжайте!

По направлениям

Координация

Коммуникации

 • Дали интервью theVillage

 • Провели онлайн бар в сб 20:00, теперь будет каждую субботу

 • Нашли SMM менеджера (ура, теперь снова будут посты)

 • Собираем истории для кампании #безтебеніяк – давайте больше делиться историями для объединения страны для борьбы с кризисом

Психологическая поддержка

Медицинские материалы и перевод

 • Перевели инструкции для быстрых тестов COVID-19 от 2-ых разных производителей. Благодарность от медиков Тернополя! 💟

 • Перевели мед. протокол для одесского штаба.

 • Составили приоритеты для видов материалов, над которыми будем работать, и порядок работы с ними.

 • Определили консультативную группу (группа для быстрых решений).

Технологии

Глобально

Тиждень 13

Друзья, здравствуйте!

Сейчас идет очень много работы по борьбе с covid: сбор баз поставщиков защиты, информационные кампании, чаты и боты чтобы подвезти медиков. К сожалению из-за информационного хаоса, работа часто делается по несколько раз в каждом штабе.

Мы бы хотели наладить обмен информацией для всех кто работает над этим кризисом: сделать прозрачным кто что делает, какие есть потребности и лучшие практики. Для этого мы будем вести еженедельный апдейт по направлениям работы и регионам. Вы можете включить в отчет вашу информацию и подписаться на обновления в виде рассылки.

По направлениям

Координация

Коммуникации

 • Хотим привлечь больше внимания важности медиков и их потребностям сегодня

  с кампанией "врачи – герои"

 • Поддерживаем кампанию #безтебеніяк для вовлечения всех групп в борьбу с кризисом

 • Доносили о средствах защиты и важности самоизоляции через вики (45 тыс. просмотров) и Youtube (4 ролика). Спасибо всем медиа и людям которые поддерживают эти сообщения.

Психологическая поддержка

 • Собрали 40 психологов-волонтеров

 • Работаем над сайтом и горячей линией

Медики

 • Координировали доставку медиков на работу

 • Распространяли средства защиты (экраны) в больницах Оболони

 • Помогаем нац. службе здоровья перевести FAQ от Centers for Disease Control and Prevention по борьбе с вирусом, еще ряд актуальных материалов

IT / Технологии

Обновления о регионам

Киев

Одесса

Создан Одесса vs COVID. Антикризисный штаб в Одесской области. Собрали команду единомышленников, в которую вошли бизнесмены, рестораторы, юристы, медийщики, и просто неравнодушные граждане Одессы, которые готовы помочь. Руководитель штаба – Андрей Ставницер. Фонд Корпорация монстров также в этом штабе Уже очень много сделали, если есть желание. Больше инфо в видео

Житомир

 1. На рівні Житомира є ряд розрізнених, не скоординованих між собою ініціатив, переважно у формі фб-груп чи Viber-чатів із двома функціями: підівіз медиків і доставка продуктів пенсіонерам. На рівні райцентрів інформацією не володію, хоча є сенс зібрати.

 2. Органами влади створені штаби. На рівні області виконує здебільшого статистичну та інформаційну роль. На рівні міста крім цього відбулись закупівлі швидких тестів, зустрічають і тестують житомтрян із спецпотягів у Києві і привозять у місто.

 3. При лікарнях створені спецрахунки, які починають наповнюватись, у т.ч. місцевим бізнесом.

 4. Є спроба створити волонтерську службу для пенсіонерів на основі центру соціальних служб. Поки в'яло

Власне, наша задача полягає у зборі потреб лікарень, забезпеченні їх, координації зусиль місцевих волонтерів, зокрема коли розпочнеться пік у лікарнях. Станом на зараз основна потреба у медзасобах. Також серед управляючих компаній та ОСББ великий запит на дезинфектори

Черкаси

Ми обіцяли звітуватися щотижня - ми виконуємо обіцянку. За перші 5 днів ми разом змогли залучити 18 млн грн, з них на 7.7 млн. грн. БФ "МХП - громаді" вже заключив договорів і ми чекаємо на поставку 20 найменувань різних товарів (від апаратів ШВЛ до засобів індивідуального захисту). Щойно товари прибудуть - ми будемо звітуватися куди вони були направлені.Вся наша команда працює над тим, щоб медичні заклади області були краще забезпечені. І вдячні всім, хто довірив нам свої гроші, хто пише або телефонує, пропонуючи допомогу і співпрацю. Працюємо далі!

из https://www.facebook.com/spilnodiyaChe/

Глобально

Нужна обратная связь!

Пожалуйста напишите нам и расскажите 1) что вы сейчас делаете 2) какая самая большая проблема/потребность 3) обратную связь нам что нужно улучшить в координации, чего не хватает. Мы также включим вас в список инициатив если вы еще не там.

Для связи: stopcoviduanow@gmail.com

Last updated