Impact UA
Search…
Українською
SDG 7 Affordable and Clean Energy
SDG 10 Reduced Inequalities
SDG 12 Responsible Consumption and Production
16 peace justice and strong institutions
Powered By GitBook
Імпакт фонд
На практиці, я бачу можливість на базі волонтерського руху починати створювати імпакт-інвест проекти...тільки не сервісні (ресторан Урбан 500), а продуктові (наприклад) з експортним потенціалом (щоб вплив бувна економіку сильніший) а прибуток від них реінвестувати знову таки внутрішні інфраструктурні (благоустрій) проекти в яких знову ж таки є бізнес-модель - тобто вони не проїдаються і "інвестуються".
волонтерський рух може (має) бути гарною базою, стартом, каталізатором, втой час як основними стартовими інвесторами мають стати все ж існуючи капітали (свідомі олігархи).а... ну і звісно частину прибутку спрямовувати на політичну силу, аналітичні центри, освіту (виховання) еліт/держслужбовців, реформи
На самом деле в правительстве нет одной экосистемы, которая занимается развитием предпринимательства. У минцифры "Дия", у МЭРТ "Smedo для бизнеса", у минфина свои проекты, и когда приходят инвесторы, фонды либо иные организации по типу USAID и так далее, то они сами не понимает кто отвечает за развитие предпринимательской деятельности в правительстве Между тремя этими министерствами постоянная конкуренция и доноры от такого конечно в шоке.

Рейтинг ініціатив по ефективності імпакт вкладень

Проблема

Зараз відбувається багато зборів грошей на боротьбу з ковід, але важко сказати що краще купувати ЗІЗ або ШВЛ. В які галузі і як. Варто витратити на їжу щоб літні люди не виходили і уникнути витрат на госпіталізацію або допомогти лікарям. Відсутність прозорого порівняння ускладнює ефективність розподіл коштів.

Рішення

Є такий сайт https://www.givewell.org/ який моніторить ефективність ініціатив щодо впливу на вкладений долар. Можливо ми могли б зробити щось таке.
Надалі таке рейтинг може бути використаний для оцінки імпакт інвестування в більш широкому плані. За тим створення фонду для підтримки соціального підприємництва.

План дій

~2 тижні
  Збір команди
  Формування підходу і критеріїв оцінки (мб за прикладом give well)
  Збір і аналіз інформації
  Формування першого рейтингу
  Розповсюдження інформації
  Ретроспектива і поліпшення підходів

Команда

  Макс Семенчук, #stopcovid ua
  Павло Рижій, Інститут Корпоративних Інновацій та Громадського Підприємництва
  Олексій Чуєв, журнал Бізнес, спільнотат Бізнес100
Не підтверджено
  Impact Hub Odessa (Макс)
  ЕБРР (Олексій)
  Центр экономической стратегии
  Аспен Інстітут Київ (Макс)
  https://www.omidyar.com (Олекій)
  Global Shapers (Макс)
  Бігус інфо (Макс)
  Vox Ukraine (Макс)
  Юра Філюк, Тепле Місто (Макс)
  Форбс
  Делойт
  Ната

Ідеї

Last modified 1yr ago